Yardım Etmek İstiyorum

Kürke Hayır

Hastalar

 

30. Temmuz 2010

jiletlenen garip yuva buldu

Bu yavru  30 haziran günü akşam saatlerinde geldi bir vatandaş tarafından yolun kenarında bulunmuş acıyıp arabasına almış .
1.5 aylık ancak var daha yavru ,bacak arasında ,burnunun üstünde ,ön patisinde,kolunda,dirseğinde anlayacağınız vücüdunun büyük kısmında  yaralar,çizikler var. Bakışları korku dolu şok halinde idi.
Durumun acil olması sebebi ile hemen kliniğe gönderdim ve durumunu da çok merak ettiğim için kliniğe hemen aradım.
Vet hekim arkadaşımız Murat Bey e acaba bir köpek tarafından mı hırpalandı diye sordum hayır dedi.
Röntgeni çekilip bakıldığında , yavrunun sadist mahlukatlarca işkenceye uğradığı  JİLET le doğrandığı, kurtulmak için çırpınınca  da can havliyle dirseğinin  yerinden çıkmış, kolunun  kırılmış olduğu anlaşıldı.
Sadistler  öldü diye yol kenarına atıp gitmişler.Yani işlem tamam sadist zevklerini aldılar.Lanet ediyorum bu insan görünümlü mahlukatlara.
Yavrunun ismini GARİP koydum yaralarına pansuman yapıldı ve dikiş atıldı .Genel durumu şok da olduğu için henüz toparlanabilmiş değil 1-2 gün sonra ameliyat olacak.
Garip yavruya destek olmak isterseniz
[email protected] a yazabilir
veya 0212 546 81 51 vet hek murat ilgün ü arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz.
Bu yazımı 30 haziranda yazmıştım.1 aya yakın geçen zaman içerisinde garip bebek çok hızlı iyileşme gösterdi.Çok sevgi dolu kedilerle özellikle arası çok iyi bir köpek olduğu anlaşıldı.
Ve yuva arayışına girdik.Yuva arayışlarımıza ahhh ,vahhh ,çokk tatlı vb dan başka bir yorum gelmedi .Tek ciddi talep kartal dan bize yazan sevgili gül hn oldu.Pazar günü kermese ve bruncha gelip bizimle tanıştı ve garip i gördü.
Evraklarını  hazırlayıp 28 temmuz çarşamba günü barınağımıza gelerek garip bebeği sahiplendi.Gül hn a duyarlılığı için çok teşekkür ediyoruz.
Gül annenin garip i eve götürürken ve evdeki yaşantısı ile ilgili mektup da hemen geldi bizi merak da bırakmadı sağolsun.
Eski adı Garip, yeni adı Muhtar. Bundan birkaç hafta kadar önce jiletle işkenceye uğramış ve bu da yetmiyormuş gibi bacağı kırılmış bir bebek.
Normalde şartlarımız ikinci bir köpeğe izin vermiyordu ama onun hikayesine kayıtsız kalamadım. Ve bugün nihayet Meral Hanım’ ın da sayesinde Muhtar Bebek yeni yuvasında ailesiyle birlikte..
Dilerim birgün insanlar sevginin sadece ağızlarda harcanan basit bir kelimeden ibaret olmadığını anlar ve Garip gibi bebeklerin hikayeleri bir son bulur..
********************MUHTAR BEBEK” İN ANNESİNDEN MEKTUP VAR!
Şu anda abisi Tango ile karşılıklı uyuyorlar! :) Eve geldiği andan itibaren sanki bu evde doğmuşçasına eve, kardeşlerine ve bize alıştı. Barınaktan ayrılıp Eminönü’ n…den vapura bindik önce. Öyle güzel bir deniz seyrediş görmedim ben. Biz de…dim belki vapura yüzlerce defa binmiş olmamıza rağmen şu anda bu bebeğin izlediği gibi izledik mi acaba?
Eski adıyla Garip yeni adıyla Muhtar’ ı almaya karar verdiğimde ve almaya giderken yaşamımdaki özel durumlardan ötürü çok yadırgandım ve yargılandım ama herşeye rağmen dünyaya geleli çok kısa bir süre olmuş bir bebeğe onca işkence yapılmışken, ben dünyayı kendi hayatımdan ve kendi acılarımdan ibaret sanıp sırtımı dönemezdim ve hiçbir hayvanseverin de sırtını dönmemesini tüm kalbimle dilerim! Mama- su neyse de..bu bebeklere bir yuva sağlamak..zor mudur arkadaşlar?