Barınak Günlüğü

hem yaşlılar hem de körler yuva arıyorlar

hem yaşlılar hem de körler yuva arıyorlar

Nice insanlar gördüm üstlerinde elbise yok…Nice elbiseler gördüm içlerinde insan yok…(Mevlana)
Yazıma Mevlananın sözleri ile başlıyorum.
İşte vicdan merhamet yoksunu bir insanoğlunun yaptigi,  Sabah barınağa  geldigimizde bu kopegi başıboş saskin dolasirken gördük. Kim birakti?
nasil birakti? ne zaman birakti? bir sürü soru aninda gecti zihnimden.Bizim serbest dolanan kopekler dokunmamis hayvana sasirdim yabanciyi kabullenmezlerdi oysa.Onlarda anlamis hayvanin engelli oldugunu zarar vermemisler.
Yanina gittigimizde kahrolduk 2 gözü de kör pekinez ve cok yaşlı. Lanet olsun nasil bir insan bu haldeki hayvani ortaya atar ve kaçar. Malum alkol alan, ehliyeti veya ruhsati olmayan barinagin yolunu trafik polisine yakalanmamak icin E5 gibi kullandiklarindan bu kör hayvanin ezilmemesi mucize allah korumuş. Simdi ne diyeyim havalemi eft mi yapayım ! neyse yukari yaptim işlemi:( aldik iceri ismini veysel koydum onada bir bebek yatagi uydurduk yırtık pirtik ama is görüyor.Mesajim  alindi umarim:)  cocuk oyun parkina ihtiyac var duyurulur.
4 ledik  Gece kizimiz ,  gündüz oglumuz, seher kizimiz ve veysel oğlumuz.
Gariban lar sessiz sakin hep uyukluyorlar tipki yasli insanlar gibi tipki bizim gibiler.Istedikleri bir lokma püre mama bir lokma su.
Yattıkları yer  temizlenecek gözlerine damla damlatılacak ve  baslari oksanacak bu kadar.Bu iş bu kadar zor mu günlerdir yuva bulamadik.
Sikayetci degilim yalnis anlasilmasin sakın, ama gönlüm benim ilgilendigimden daha çok  ilgilenecek bir ailesi olmasindan yana, Kismet bu belli de olmaz ben gene yuva aradigimizi yazayim da hani derler ya.
Nasrettin hocanın göle maya calmasi hikayesindeki gibi YA TUTARSA YA TALIPLERI CIKARSA. Dileğim mayanın tutması yuva bulmaları:)YUVA BULANA DEK PÜRE MAMA DESTEĞİ BEKLİYORUZ…

Barınak Günlüğü

More in Barınak Günlüğü

 • Akrabalar

  Yedikule sevgi evinden patili dost vermişsek artık akraba olmuşuz demektir. Mine anne Yahya Baba ya ocak 2009...

 • Yunus

  Dün sahil yolunda orta refüj de yaralı halde iken kurtardığımız Yunus kız ı bugün kliniğe gönderdik röntgenleri...

 • Kutu içinde kediler

  Güne mutlu haberle başlayalım😜LOTO VE TOTO yuva buldu🙏❤️Burcu anne Fatih baba Eymen bebek Loto toto 5 kişilik...

 • Ponpon tavşan

  Bugün güzel şeyler olmaya devam ediyor. Ponpon tavşan yuva buldu. Pofuduk kardeşe arkadaş olarak gitti. Evinden mutluluk...

 • Kermes için yardım bekliyoruz

  22 Aralık 2017 Pervin anne haftasonu yılbaşı kermesi için bereler örmüş getirdi. Neriman anne nin boyunlukları,Gökçe annenin el...

 • Kärcher

  Alman temizlik devi Kärcher firması sosyal sorumluluk projeleri kapsamında bu yıl da barınağımıza profesyonel ekipmanlar ve ekipleri...