Barınak Görüntüleri

4ekim yedikule ye okul ziyaretleri akını:)

4ekim yedikule ye okul ziyaretleri akını:)

Hayvan dostları ilk kez İngiltere’de 1822 yılında bir araya geldiler. Hayvanları korumak, insanların hayvanlara iyi davranmalarını ve hayvanların daha iyi koşullarda beslenme ve korunmalarını sağlamak amacıyla Hayvanları Koruma Birliği‘ni kurdular. Yurdumuzda Hayvanları Koruma Derneği 1908 yılında kuruldu. Aynı amaçlı dernekler birleşerek Hollanda’nın başkenti Lahey’de Dünya Hayvanları Koruma Federasyonu‘nu oluşturdular. 1931 yılında toplanan bu kuruluş 4 Ekim‘i Hayvanları Koruma Günü ilan etti.
Bizde 4 ekimi tüm çoskusuyla bir bayram havasında kutladık. birçok ilçeden onlarca  okul ,yüzlerce öğrenci ağırladık. yüzlerce minik yüreğe sevgi tohumları ektik.. Hayvanları sevmek zorunda olmadıklarını ama onların yaşam haklarına saygı duymaları hayvanlara zarar vermemeleri gerektiğini anlatmaya çalıştık.. gözlerındekı sevgi pırıltıları bizlerin tatlı yorgunluğuna neşe kattı.Birçoğu gönüllü abimiz ablamız bile oldular. Biliyoruz ki bizden edindikleri bilgilerle arkadaşlarına, ailelerine heyecanla anlattılar.Bilinçli çocuklar sayesinde bir hayvanın bile canının yanmasına engel olmayı başarabilirsek ne mutlu bize.
Bizi 4 ekim münasebetiyle ziyaret eden miniklerimize,sevgili öğretmenlerine ve çocuklarımızın ailelerine  teşekkürü borç biliriz. 
Yedikule hayvan barınağı sadece hayvan barınağı değil aynı zamandada sevgi dolu büyük bir aile,her geçen günde büyümeye devam ediyoruz keyifle.. 
Ziyaretimize gelen çocuklarımız için facebook da bir grup oluşturduk linki:
http://www.facebook.com/pages/Yedikule-hayvan-bar%C4%B1na%C4%9F%C4%B1-g%C3%B6n%C3%BCll%C3%BC-cocuklar%C4%B1/290394477731240?fref=ts

 Lİder Koleji,Cemil Meriç Bilgi evi,Şişli Terakki Ana Okulu,Arnavutköy Gençlik Eğitim Merkezi,Yeni Nesil 2000 ana okulu,Mavi İklim Rehabilitasyon Merkezi,Sahakyan Munyan Ermeni Okulu,Gürdal Çocuk Yuvası,İpekböceği Ana Okulu,Gaziosmanpaşa Şevkat Okulu .Bu hafta da okullar gelmeye devam edecek bizler çok mutluyuz bizi takip eden çocuklar okulunuz barınaga ziyarete gelmemiş ise sizler organize edin öğretmenlerinize barınakdan ve ziyaret etmek istediğinizden bahsedin mutlaka olumlu cevap alacaksınız :) Sizleri seviyor ziyaretlerin tekrarını bekliyoruz .

Barınak Görüntüleri

More in Barınak Görüntüleri

 • Ziyaretçilerimiz

  Bugun oldukça yoğun bir gün oldu. Fransız Notre Dome Dasion sürdürebilir yaşam Klubu, Şişli Meslek yüksek okulu...

 • Kärcher

  Alman temizlik devi Kärcher firması sosyal sorumluluk projeleri kapsamında bu yıl da barınağımıza profesyonel ekipmanlar ve ekipleri...

 • Cafe de doğum günü

  Bugün pazar Yedikule de kahvaltı ve doğum günü partisi kutlanıyor.

 • 4 Ekim ziyaretçilerimiz

  Sevgiye doğru sıralandik. 4 Ekim hayvanları koruma günü münasebeti ile şahane bir gün yaşadık.

 • Tunç baba ve Özlem anne

  Grafiti ile barınağımızı güzelleştiren gönüllü Tunç baba ve Özlem anne ye emeklerinden dolayı çok tşk ederiz.