Barınak Görüntüleri

İstek bilgekağan Lisesi

İstek bilgekağan Lisesi

İstek Okullarının Sosyal sorumluluk projeleri kapsaminda  sevimli dostlarımıza yardım etmek için İSTEKLİYİZ  sloganı ile başlattığı kampanya devam ediyor.
18  ocak   Salı  Bilge Kağan ilköğretim okulu Hazırlık B sınıfından  36 öğrenci ve öğretmenleri  Tuba Yılmaz -Gülin Demir  eşliğinde barınağımızı ziyarete geldiler.
ÖĞRENCİLER  ihtiyaç malzemeleri   (ilaç,yaşmama,kuru mama,süt,makarna,battaniye vb ) yardımında bulundular.Barınağımız hakkında bilgiler aldılar ,sohbet tarzında soru  cevaplarla   bilgi alışverişinde bulundular.Bir saate yakın barınağımızda kaldılar köpeklerimizi tek  tek sevdiler ,bazılarının terk ediliş hikayelerini anlattık, birlikte  neler yapabiliriz i geleceğin büyükleri olaran çocuklarımızla  konuştuk.
Dileğim tüm okulların sosyal sorumluluk kapsamında,benzeri  kampanya başlatması ve  barınak  ziyaretleri yapması.İstek okullarının bu kampanyasının    tüm  diğer okullara örnek olmasını diliyoruz  ve teşekkür ediyoruz.
Terk edilmek her canlıya  büyük acı verir, asla sahiplendiğiniz bir canlıyı  terk etmeyin ,yaşam sürelerinin en çok  15 sene olduğunu bilip bu sorumluluğu alacaksanız sahiplenin,   onlara terk edilme, sokağa atılma ,sahipsiz kalma acısını yaşatmayın ,size   karşılıksız sevgi vermekden başka bir suç işlemiyorlar.
Barınaklar terk edilmiş canlarla dolup taşıyor, bu bir insanlık suçu ne yapabiliriz derseniz :
Barınaklar ziyaret edebilebilir,kalıcı bir şekilde sahiplenilebilir,evlat edinilebilir,destek verilebilir ,gönüllü anne olunabilir ,geçici koruyucu aile olabilir,çeşitli şekillerde destek verebilirsiniz  .
Yeter ki isteyin, mutlaka yapabileceğiniz bir şeyler vardır   :)

Barınak Görüntüleri

More in Barınak Görüntüleri

 • Ziyaretçilerimiz

  Bugun oldukça yoğun bir gün oldu. Fransız Notre Dome Dasion sürdürebilir yaşam Klubu, Şişli Meslek yüksek okulu...

 • Kärcher

  Alman temizlik devi Kärcher firması sosyal sorumluluk projeleri kapsamında bu yıl da barınağımıza profesyonel ekipmanlar ve ekipleri...

 • Cafe de doğum günü

  Bugün pazar Yedikule de kahvaltı ve doğum günü partisi kutlanıyor.

 • 4 Ekim ziyaretçilerimiz

  Sevgiye doğru sıralandik. 4 Ekim hayvanları koruma günü münasebeti ile şahane bir gün yaşadık.

 • Tunç baba ve Özlem anne

  Grafiti ile barınağımızı güzelleştiren gönüllü Tunç baba ve Özlem anne ye emeklerinden dolayı çok tşk ederiz.