Etkinlikler

kürke hayır etkinliği

kürke hayır etkinliği

Resim 7788Resim 7778

 

 

 

4 Kasım Çarşamba Gezginler Klubunu Prof Orhan Kural ın organize ettiği  Kürke Hayır etkinliğinde Yedikule Hayvan Barınağı olarak oradaydık.Orhan Kural kürkün nasıl yapıldığını hayvancıkların kafaları yere vurularak sersemletip canlı canlı kürklerinin yüzüldüğünü video görüntüleri ile anlattı..İçimiz tuhaf oldu büyük acı duyduk bu ızdıraba..
Video görüntülerinin ardından Orkestra artık sevmeyeceğim şarkısını artık kürk giyemeyeceğim şeklinde seslendirdi..
Ve eskiden kürkün nasıl yapıldığını bilmeden kürk alan duyarlı dostlar getirdikleri kürkleri parçaladılar ve barınağımızda yavruları ısıtsın diye bize teslim ettiler..
Zaten güzelleşmek için ,ısınmak için üzerimizde ceset taşımaya ihtyaç yok..
Kutuplarda yaşamıyoruz ,Türkiye o kadar soğuk bir ülke değil ısınmak için başka alternatifler var.
Emitasyon kürk bile giymeyin lütfen özendirmiş oluyorsunuz…
Mesajımız tüm Dünyada artık kürk  kullanımın demode olması…Yaban hayvanların zaten dünyada soyu tükenirken sadece kürk özentisi yüzünden sebep olunan soykırıma da engel olmuş olursunuz kürk satın almazsanız..
Uzakdoğuda özellikle Çin de bırakın yaban hayvanını(tilki,vizon,mink,angora tavşanı  vb)kedi ve  köpeklerin etlerini yiyecek olarak derilerini de kıyafet (manto özellikle romatizmaya iyi geliyor diye xx ülkede çok ragbet edilen kedi battaniyeleri vb )olarak kullanıyorlar..Bu bir vahşet .!!
Bizim gibi hisseden,acı çeken,seven ,kıskanan,terk edilince intihar eden bu dostlarımızı (kedi,köpek)koruyalım sahip çıkalım..

KÜRKE HAYIRRRR.

Etkinlikler

More in Etkinlikler

 • Tüyap Kitap Fuarındayız

  Tüyap kitap Fuarı 4. Salon 4103 nolu atandayız dostları bekliyoruz . 4-12 kasım arası.

 • Pati Cafe

  Yedikule Pati Cafe yi çok amaçlı kullanıyoruz. Pazar kahvaltıları, Doğum günü partileri , 5 çayları, hayvanları severek...

 • Şehrin İyi hali

  Akbank’ın genç gönüllülük programı “Şehrin İyi Hali” için Cuma günü 100 genç barınak bakım ihtiyaçlarında bize destek...

 • Pazar kahvaltıları

  Tüm dostlara merhaba yedikule pati cafe de pazar kahvaltıları başladı. Bugün 20 kişilik Galatasaray Rotarakt Klubu üyeleri...

 • İyi ki doğdun Arzu anne

  İyi ki doğmuşsun Arzu annemiz 🙏❤️Nice uzun sağlıklı mutlu huzurlu yıllara hep birlikte.