Gerçek Hikayeler

Lucky’nin Hikayesi

Lucky’nin Hikayesi

27 Şubat 2003 Perşembe günü sabahıydı. Belediyemiz Veterinerlik toplama ekibindeki arkadaşlar terk edilmiş, simsiyah kömür gibi, tahmini 1 yaş civarında bir erkek cocker getirdiler. İsmini hemen kömür koyduk doğruca ev köpeklerinin olduğu bölüme yerleşti. Fakat kömür çok ağlıyordu, dayanmak mümkün değil. Susar bir müddet sonra dedik ama nafile. 1 saat sonra kömürün burnu kanamaya başladı hemen dışarı aldık. Tahminimiz üzüntü ve stresten dolayı burnunun kanadığı yönünde idi.

Etv deki “Nuhun Gemisi” programı için çekime gelen hayvan psikolojisi uzmanı Veteriner Hekim Prof Tamer Dodurkaya sorduk neden burnu kanadı acaba diye. Biz onu okşayinca, sevince kanaması duruyordu. Tahminimiz doğru çıktı. Kömür üzüntüden adrenalin salgılıyor ve stresten burnu kanıyor, sevgi şevkat görünce rahatlıyordu. Hayvanlarında duyguları var her şeyi hissediyorlar.

Bir kaç gün sonra Havucu alma niyetiyle gelen Murat ve İnci Şencan ailesine “Havuç yerine size kömürü gösterelim çünkü üzüntü çekiyor. Acil yuva, anne ve baba arıyor. Ne dersiniz ?” dedik. “Olabilir bakalım dediler gösterdik kömürü sevdiler. Kömürde onları sevdi. Evde ailenin bir oğlu daha vardı ismi Duby, kömür Duby’ye arkadaş olacaktı.

Kömür hemen kuaföre gitti yıkandı süslendi ve ağabeyi Duby’le tanışmaya yeni yuvasına kuyruk sallaya sallaya gitti. Aile ismini Lucky olarak değistirdi çünkü şanslı bir köpekti hemen ev buldu kendine. Resimde de görüldüğü gibi Lucky-Ağabeyi Duby, Annesi İnci, Babası Murat ile gayet mutlu gezintiye çıkmışlar.

Mesaj : lütfen eve alışmış köpeğinizi bakamıyorum diye terk etmeyin. Üzüntüden ölebilir çok hassas hayvanlardır köpekler. Bakamıyacağınız hayvanı almayın. Eve aldığınız bir köpeğin 12-15 sene sizinle birlikte yaşayacağını unutmayın.

Gerçek Hikayeler

More in Gerçek Hikayeler

 • Lütfiye anne

  Lütfiye annenin 17 yıllık kedisi Melek olmuş. Acılarını hafifletmek için taksiye binip kedi satın almak üzere yola...

 • Şanslı

  İlginç bir yuvalanma hikayesi. Nimet anne, İstanbul’dan seferihisara taşındı. Ara ara İstanbul’a geliyor idi. Bu sefer geldiğinde...

 • Kuki

  Özgür bey Almanya da yaşıyormuş 6 ay önce tesadüfen İstanbul’da gezerken ,sokakta bir ev köpeği görüyor başıboş...

 • Yenikapı Miting alanındaki köpekler

  Gündüz fotoğrafları çekilen ve 168 paylaşımı olan Yenikapı miting alanındaki köpekler için yardım ilanına kimse gitmemiş. Barınak...

 • Pamuk

  6Bartınzede Pamuk kıza insan evlatlerından oluşan bir aileye yuvalandırdık. KISACA HİKAYESİ; Sözleşme ile sahiplendirdiğimiz aile Bartın’a tatile gidiyor...

 • Kuki

  Bazı hayvanlar çok kısmetlidir hemen yuva bulur ,ama önemli olan gittiği evde kalıcı olmasıdır. Kuki kız 3...