Gerçek Hikayeler

messi nin hikayesi

messi nin hikayesi

Resim 1215Messi bizdeki ismi Roky 3 ay önce Fatih Fevzi Paşa caddesi üzerinde şaşkın vaziyette dolaşırken bulundu ve ihbar üzerine hemen ekiplerimiz köpeciği alıp barınağa getirdi.Boynunda çamaşır ipi vardı.
Arabadan indirirken ipinden sıyrılıp atladı kaçtı ne yapacağımızı şaşırdık  arkasından koştuk ama yetişemedik Ekipden Bayram ağabey araba ile arkasından gitti ve 3 km sonra Samatya Balıkçıların orada yakaladı.Rahat bir nefes aldık yoksa vicdan azabından mafolacaktım.
Hemen ofise aldım yemek su koydum ertesi gün  bu köpeciği görüp ihbarı yapan arkadaşın iş arkadaşı köpeği almak istediğini belirtti ve geldi .Köpeği verdik 3 ay o arkadaş da kaldı fakat yuvasına uyum sağlayamadığından sürekli kaçmış ilanlarla tekrar bulmuşlar.
Bir kez daha kaçma ihtimaline karşı köpecik barınağımıza iade edildi.
Ofis kısmında onunla tekrar iletişim kurup korkusunu yenmeye çalıştım fotoğrafını çekip yuva aramak için daha erken diye düşündüm.
Pazar günü bir aile ( Tahsin bey ve eşi )bir dost edinmek amacıyla barınağımıza geldi.Gerekli başvuruyu yapmıştı.Sohbet ettik ve ne istediklerini anladım roky i gösterdim korkudan koltuğun altına sinmiş vaziyette idi.Hemen elektrik aldılar beğendiler sahiplenme işlemlerini bitirdik ve mutlu mesut yuvalarına gittiler.Sağolsun hemen messinin fotograflarını gönderdiler içim rahat etsin diye.
Kendilerine çok teşekkür ediyorum.
messimessi2

Gerçek Hikayeler

More in Gerçek Hikayeler

 • Lütfiye anne

  Lütfiye annenin 17 yıllık kedisi Melek olmuş. Acılarını hafifletmek için taksiye binip kedi satın almak üzere yola...

 • Şanslı

  İlginç bir yuvalanma hikayesi. Nimet anne, İstanbul’dan seferihisara taşındı. Ara ara İstanbul’a geliyor idi. Bu sefer geldiğinde...

 • Kuki

  Özgür bey Almanya da yaşıyormuş 6 ay önce tesadüfen İstanbul’da gezerken ,sokakta bir ev köpeği görüyor başıboş...

 • Yenikapı Miting alanındaki köpekler

  Gündüz fotoğrafları çekilen ve 168 paylaşımı olan Yenikapı miting alanındaki köpekler için yardım ilanına kimse gitmemiş. Barınak...

 • Pamuk

  6Bartınzede Pamuk kıza insan evlatlerından oluşan bir aileye yuvalandırdık. KISACA HİKAYESİ; Sözleşme ile sahiplendirdiğimiz aile Bartın’a tatile gidiyor...

 • Kuki

  Bazı hayvanlar çok kısmetlidir hemen yuva bulur ,ama önemli olan gittiği evde kalıcı olmasıdır. Kuki kız 3...