Gerçek Hikayeler

paris in hikayesi ve mutlu son!

paris in hikayesi ve mutlu son!

 Paris 3 sene kadar önce karlı ve buzlu bir kış günü ekiplerimiz tarafından ihbar üzerine alındı .Nasıl durumda iken alındı çok vahim.Mahalleli 2 gündür elektrik diregine bağlı vaziyette duran ve tir tir titreyen bir köpek var diye belediyemizi aramıştı.Ekip hemen adrese gittiğinde  bitkin üşümüş köpeği görüyor ve hemen barınağa getiriyor.İsmini Paris koyduk çok güzel bir kızdı.Soğukda kalması sebebi ile çok hastalandı zatürre oldu uzun süren tedaviler sonucunda iyileşti ve barınağın maskotlarından biri haline geldi.
Evet Yedikulenin maskotlarından Sally ve Paris ayrılmaz ikili kankalar yani.Önlü arkalı kulubelerde çok iyi anlaşır oynarlardı ara sıra da it dalaşı yaptıkları olurdu  ama hafifçe birbirlerini okşarlardı :)
Olacak o kadar !
Kankalar dan birinin kısmeti çıktı yani  ayrılmaları gerekti ,ama güzel ayrılıklar bunlar.
Çünki amacımız yedikule sakinlerini ölene dek bakılacakları kalıcı yuvalara yerleştirmek ama yuva bulana dek de  rahat ve mutlu yaşamaları için çaba sarf etmek .Başka ne isteyebiliriz ki mutlu yuvaları olsun yeter.
Paris in taliplileri çok fazla idi.Ama ben tereddüt ediyordum çünki Parisin saf bir dogo olduğunu sanıyor ve yasa gereği sahiplenmesi yasak ırk olduğunda ısrar ediyordum.Ta ki şu an ki annesinin 3 ay önce Parise aşık olması ve Parisin saf olmadığını melez bir köpek olduğunu bana belgelerle ispat edene kadar.Sevgi nelere kadirmiş, Hazal anne Fakültelere kadar gidip ırk tespiti için hakemler kurulundan fotoğraflarla raporu alana dek uğraşmış .Bu kadar çaba sarf eden Hazal anneyi takdir ettim ve  güvendim. Parisi yuvalandırdım iyi kide yuvalandırmışım.Paris yuvasında artık  ve bir bebek gibi  özenle bakılıyor ,seviliyor ,çok mutlu ,arkadaşları var  oyunlar oynuyor.
Umarım yedikule deki arkadaşları da Paris kadar şanslı olur ve birileri onlara aşık olur onu sahiplenmek için çaba sarf eder ve başarır.
Darısı ilk etap da yakın arkadaşı Sally nin sonrada diğerlerinin başına.
Teşekkürler Hazal anne bizleri habersiz bırakmadığın için fotoğraflarla mutluluğunuzu  bize yansıttığınız için.

Gerçek Hikayeler

More in Gerçek Hikayeler

 • Lütfiye anne

  Lütfiye annenin 17 yıllık kedisi Melek olmuş. Acılarını hafifletmek için taksiye binip kedi satın almak üzere yola...

 • Şanslı

  İlginç bir yuvalanma hikayesi. Nimet anne, İstanbul’dan seferihisara taşındı. Ara ara İstanbul’a geliyor idi. Bu sefer geldiğinde...

 • Kuki

  Özgür bey Almanya da yaşıyormuş 6 ay önce tesadüfen İstanbul’da gezerken ,sokakta bir ev köpeği görüyor başıboş...

 • Yenikapı Miting alanındaki köpekler

  Gündüz fotoğrafları çekilen ve 168 paylaşımı olan Yenikapı miting alanındaki köpekler için yardım ilanına kimse gitmemiş. Barınak...

 • Pamuk

  6Bartınzede Pamuk kıza insan evlatlerından oluşan bir aileye yuvalandırdık. KISACA HİKAYESİ; Sözleşme ile sahiplendirdiğimiz aile Bartın’a tatile gidiyor...

 • Kuki

  Bazı hayvanlar çok kısmetlidir hemen yuva bulur ,ama önemli olan gittiği evde kalıcı olmasıdır. Kuki kız 3...