Çocuklar

Doğuş Eğitim Kurumları

Doğuş Eğitim Kurumları

“Barınağı ilk ziyaretimden beri yaptığınız ulvi ve yüce vicdanlı işe kendimce ufak katkılarla destek vermeye çalışıyordum, bu sefer daha büyük kapsamlı bir destek sağlayabileceğim fikrinin heyecanıyla 22 Aralık’ı iple çekiyorum!
 Görüşmek dileğiyle”
 Özge Doyum
DOĞUŞ EĞİTİM KURUMLARI İngilizce Öğretmeni

Özge Öğretmen ,  okul yönetimi,öğrenci ve aileleri  ortaklaşa çalışarak  bir etkinlik yaptılar.
  “Okulumuz İngilizce Bölümünün her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği HELPING HANDS (Yardım Eli) etkinliğinde bu yıl 6,7 ve 8. sınıf öğrencilerimiz, Yedikule Hayvan Barınağı’na yardım eli uzattılar.”
Etkinliğimiz, 22 Aralık 2010 Çarşamba günü, ilköğretim öğrencilerinin katılımıyla iki aşamada gerçekleşti. Birinci aşamada öğrenciler; etkinlik günü olan 22 Aralık’a kadar Yedikule Hayvan Barınağı’nın web sitesinde belirtilen, acil ihtiyaç malzemelerinden tercih ettikleri çeşit ve miktarlarda temin edip kendi HOUSE grupları adına İngilizce öğretmenlerimize teslim ettiler. Malzeme bağışında bulunan her öğrenci, grubuna 5’er House puanı kazandırdı. İkinci aşamada ise 6-7-8. sınıf öğrencileri, 22 Aralık Çarşamba günü öğlen teneffüsünde HOUSE grupları adına stantlar açtılar. Bu stantlarda Yedikule Hayvan Barınağı’nın gönüllü yöneticisi Meral Olcay tarafından sağlanan t-shirtlerin yanı sıra evden getirdikleri ev yapımı yiyecek, kitap, CD, oyuncak, kırtasiye ürünleri, vb. malzemelerin satışını yaparak barınağa bağış topladılar. En çok bağışı toplayan grup olan MEDITERANNEAN 30 HOUSE puanı ile ödüllendirildi.
Sosyal sorumluluk bilincinin gelişmesi adına düzenlenen bu aktivitemizden toplanan yardım malzemeleri ve bağışlar, 23 Aralık Perşembe günü House Kaptanları ile barınağa yapılan ziyaret sonunda Meral Olcay’a teslim edildi.”

Çocuklar

More in Çocuklar

 • Zeytinburnu Atatürk anaokulu

  Zeytinburnu Atatürk anaokulu öğrencileri geldi önce neden buraya geldik diye korku çığlıkları atarak sonrasında korkumuz geçti hatta...

 • Özel yıldız Koleji

  Özel yıldız Koleji tüm ilkokulu kısmı ziyarete geldi ve 80 çocuğumuz için Küçük Ahmet Hayvan Barınağında hikaye...

 • Hobyarlı Ahmet Paşa ilköğretim

  Hobyarlı Ahmet Paşa ilköğretim okulu anasınıfı barınağımızı ziyarete geldiler.

 • İta Okulları

  İta Okulları ziyareti Veli ve öğretmenler barınaktan hayvan sahiplenme ile ilgili çocuklara yönelik bilinçlendirici eğitici “küçük ahmet...

 • Sarıyer Doğa Kolleji

  Sarıyer Doğa Kolleji Ziyaretimize geldi.

 • Sahakyan Nunyan okulu

  Sahakyan Nunyan okulu barınağımızı ziyarete geldiler.