Fatih Belediye Başkanı Sayın Mustafa Demir diyorki;

Hayvanlar da en az insanlar kadar yaşam hakkına sahiptir ve yaşam hakkı kutsal bir haktır. Tüm hayvanların saygı görme ve sevilme hakkı vardır. Hiçbir hayvana kötü ve zalimce davranılamaz. İnsanlarla hayvanların dostluğu insanlığın var oluşundan bu yana sürüyor. Onlar dostumuz, yoldaşımız, kimi zaman yardımcımız oluyorlar. Hayvanlarımızın hak ettikleri koşullarda yaşayabilmelerini sağlamanın yolu, çocuklarımıza hayvan sevgisini küçük yaşlarda aşılamaktan geçiyor.

Fatih Belediyesi Yedikule Hayvan Barınağı’nda, 2000 kadar köpeğe ev sahipliği yapıyoruz. Gönüllülerimiz, bunun Balkanların en büyük barınağı olduğunu söylüyorlar. Bu köpeklerden yaklaşık 250 tanesi hasta, yaşlı ve bakıma muhtaç köpekler. Barınağımızın yöneticisi Meral Olcay’ın özverili çalışmaları ve gönüllülerimiz sayesinde, binlerce köpeğimiz hijyenik koşullarda, güven içinde yaşıyorlar.

Fatih Belediyesi olarak Barınağımızın tüm temel giderlerini karşılıyor ve lojistik destek veriyoruz. İlaç, tıbbi malzeme, mama, battaniye gibi her zaman ihtiyaç duyulan malzemeleri de gönüllü vatandaşlarımız sağlıyor.

Hayvanseverler, barınağımızda yaşayan bir köpeği evlat edinerek tüm bakım ve yiyecek masraflarını karşılayabiliyor. Hafta sonları barınağımıza ziyarete gelerek birlikte vakit geçirebiliyorlar. Ayrıca gönüllü olarak yeni doğan bir köpeği yetişkin bir köpek olana kadar evinde ağırlayan ve bakan hayvanseverlerimiz de var. Köpek belli bir yaşa geldikten sonra barınağımıza tekrar geri getiriliyor, köpeğimiz, aile tarafından hafta sonları ziyaretleriyle yalnız bırakılmıyor.

Yedikule Hayvan Barınağımız tüm ziyaretçilere sonuna kadar açık. Dilediğiniz barınağa gelip köpeklerimizi sevebilir, hayvan sevgisini yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda hayvanlarımızın da ihtiyacı olan insan sevgisi ve ilgisini onlara yaşatabilirsiniz.

Fatih Belediye Başkanı
Dr.Mustafa Demir

Ekim 2007

Sayın Başkanımız Mustafa Demir ile yapılan Roportaj için tıklayınız


Hayvanlarımıza hep birlikte sahip çıkalım. İnsanoğlunun yaşayan tüm canlılara karşı ahlaki bir sorumluluğu vardır.Yedikule Hayvan Barınağında bu bilinçle hareket ederek hayvanlarımızın korunması ve yaşam haklarının güvence altına alınması amacıyla çalışıyoruz.1700 civarında köpek barındıran barınağımız da Mimar Meral Olcay Hn.’ın gayretleriyle hayvanlarımıza sahip çıkılmaktadır. İnsanlarımızın özellikle de çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamak ve onlara sahip çıkmak amacıyla hepinizi barınağımıza ziyarete davet ediyorum.

Fatih Belediye Başkanı
Dr.Mustafa Demir
2004