Gönüllü Köşesi

Canım ülkemin canım insanları

Canım ülkemin canım insanları

şaaaarapgonccccDuyarsız insanlar topluluğu.
Bencil, sorumsuz, kendi sorunları dışındakileri görmeyen, tü kaka demekten öteye gidemeyen, çözüm üretmekten aciz insanlar topluluğu.
Et yığınları, duygudan yoksun, sağ duyusu ameliyatla alınmış kadar eksik.
Değil hayvana, değil insana, hiçbir canlıya, sağındaki solundakine bile yardım etmekten aciz, kendine bile yabancı insanlar topluluğu.
sorsanız bütün markaları bilirler, insanların üzerinde fiyat listeleri. Koca bir kaos, içi boş ‘aşk’ cümleleri, sudan bahaneler, günlük muhabbetler.
Benim, yaaaneee diye konuşan, sorumluluk duygusunu ancak odasını toplamak olarak tanımlayan canım yaşıtlarım.
Altında son model arabası, fönlü saçlarıyla,elinde sigarası avaz avaz telefonla konuşmaktan öteye gidip 2 aklı selim cümle kuramayan, bir ayakkabı için saatlerce kuyruk bekleyen, bir örnek giyinen,bir örnek düşünen,her yapılana yüz ekşiten, eleştirdikleri ‘ cehalet ‘ in baş yapıtı olduklarını bilmeyen canım hem cinslerim.
Delikanlılığa gelince mangalda kül bırakmayan, aciz, muhtaç birini gördü mü ‘ yardım elini uzatmak ‘ tan hiç kaçınmayacak havalarda olan ‘ abi ‘ler.
Raconu A’dan Z’ye bilen, her gidilen yerde milyonları iki oyuncak bebekle oturmak için gözünü kırpmadan veren, akıl küplerim.
Hız konusunda herkesle aşık atan, bilgisayar kurdu, her sitede profilleri, her maça biletleri, her kavgada isimleri geçen ‘deli’ kanlılar.
Kendi ülkesinin malını kullanmayan, ‘ yerli ‘ kelimesinden bile hoşlanmayan, Avrupa! ‘da ne varsa en iyi, ne varsa en harika gören canım arkadaşlarım.
Vitrindekini almaya bayılan halkım benim.
Teknolojik her boka burnunu sokan, 3 kuruş fazla olsun önce benim olsun diye düşünenen dostlarım.
Tırnağınızın ucu kırılsa, sevdiğinizin bileği burkulsa hastanelere koşan akıllı bıdıklarım.

Canlısı açlıktan ölse bir parça ekmek vermeyeceklerinizi, omzunuzda milyarlar verip gururla taşıyan,
anlayışı kıt, algısı kıt, dünya görüşü kıt yurttaşlarım.lets a dop
Hepinizle gurur duyuyorum!
Başka yapacak bişeyim olmadığını gördüğüm için!

Gonca Gökçek(Şarap ın annesi)

Gönüllü Köşesi

More in Gönüllü Köşesi

 • Yeni yüzyıl üniversitesi

  Yeni yüzyıl üniversitesi Eray öğretmen organizasyonu ile her çarşamba topluma hizmet dersi sosyal sorumluluk projeleri kapsamında gönüllü...

 • Gönüllüler

  Gönüllü olmak, işe yaradığını, faydalı olabildiğini hissetmek mükemmel bir duygu. Emekli iş arkadaşı Ayşil anne, TURi baba...

 • Zerdeçal Tozu

  Özlem annemiz bugun zerdeçal tozu aldı geldi. İnternetten de araştırmasını yapmış alternatif tıp tedavilerinde zerdeçal tozunu ile ilgili. Zerdeçal...

 • Minik gönüllü anne Ecem

  Kuzey oğlumuzun Minik annesi Ecem’den: Bizim serüvenimiz 14 şubat pazar günü Yedikule Hayvan Barınağında başladı. Arabanın kapısını...

 • Gönüllü Her işi yapar

  Gönüllü her işi yapar. Bugün ki gönüllülerimiz Üsküdar Üniversitesi Odiometri Bölümü öğrencileri , Aydın Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim...

 • Bebek kedi bakımı

  Bahar geldi. Çok yakında etraf bebek kedilerle dolacak. Gönül ister ki hepsi mutlu mesut annesi ile büyüsün...