Gönüllü Köşesi

Köpük

Köpük

Sen beni 24 ekimde bir aileye vermiştin. Altıntepe de oturan yeni evli bir çiftti. hatta yanlarında pınar abla ve nil ablada vardı..

Barınaktan çıktıktan sonra beni önce veterinere götürdüler yıkadılar, mama , tasma ,kemik ve oyuncak aldılar…

Eve kadar pınar ablamın kucağında geldim… banyodan sonra pek bi mayıştım sanırım… eve gelince birazcık yabancılık çektim aslında.. tanımadığım bir yer , hiç arkadaşım yok.. yalnız hissettim kendimi.. ama sonra her şeyi ve her kesi içime çekercesne kokladım ve onları benimsemeye başladım..

Annemle babam bana köpük adını koydular. ismime alışmam biraz zaman aldı ama artık ben adımı çok seviyorum.artık “köpüüüük ” dendiğinde hemen bakıyorum..

Evde bana kocaman bir minder verdiler yatmam için.. üzerinde kocaman bir battaniyesi bile var.kış zamanı çok iyi oluyo sıcak tutuyo beni..

Sabah akşam taze su ve taze yemek veriyolar bana.. özel su ve mama kapları aldı annem bana.. Kkocaman kocaman kemikler alıyolar dişlerimi kuvetlendirmem için , artık en büyük boy kemiği nerdeyse 1,5 – 2 gün de bitiriyorum.vitaminler verip takviye bi sürü şey yediriyolar bana.. yoğurt , beyaz peynir , muz , elma … daha da var da isimlerini hatırlıyamıyorum şimdi..

Gündüzleri aytaç anneyle birlikteyim. bana çişimi ve kakamı doğru yere yapmayı öğretiyo. benimle oynuyo , bana sarılıp bana sevgisini veriyo , ben aytaç annemi çok seviyorum meral anne… bana öle bi sarılıyo ki…

Kelimeler yetmiyo anlatmak için.. beni bazen yalnız bırakmak zorunda kalıyo , dışardan döndüğünde hep özür diliyo benden.. heheheh… halbuki ben evde yalnız başıma kalmayı seviyorum.. portmantoyu kemiriyor bazen de ayakkabılarında tadına bakıyorum… !!!! (ama bunu anneme söleme tamam mı!!)

Kemal baba nın gelişini akşamları heyecanla kapıda bekliyorum. o geldiğinde hemen üstüne atlıyorum, onunla akşamları ne güsel oyunlar oynuyoruz. havalar güsel olduğu zaman beni annemle birlikte sahile götürüyo.. bana komutları öğretiyo , benimle birlikte koşuyo , bana ödül çikolataları veriyo… eve dönerken bende onları sevindiriyor dışarıya çişimi yapıyorum …. bazen de öbürünü….
Eve geldiğimizde kapıda bekliyorum annem ayaklarımı silsin diye. sonra gidip suyumu içiyorum ve o kadar yorgun oluyorum ki yatağma gidip yatıyorum.

Geçenlerde meral anne , annemle babam beni yıkadılar evde ! ilk defa.. (sanmaki hiç yıkanmadm. yıkandım ama veterinerde…)

Onlar için zor bir tecrübe oldu ama alışacaklar… banyoda her yeri su yaptım.. onlarla suda oynadım. hemde banyo yapmış oldum. sonra babam beni tuttu annem beni kuruladı. bide bi alet kulanıyolar bazen huuuuu diye ses çıkıyo , içinden de sıcak hava geliyo.. önceleri ondan epey korktum ama şimdi alıştım , hatta seviyorum bile denebilir.

Aytaç annem benim resimlerimi çekiyo , ve onları gün gün arşivliyo. şimdi sana o resimlerden yollicam bakalım beni ne kadar büyümüş bulucan.. seni de en yakın zamanda ziyaretine gelicem….

Aklıma gelenler simdilik bu kadar.. gene yazarım sana ..

Aa bu arada nil ablam geçenlerde sokak da bi kangal buldu , 15 gün baktı ona.. sonra galiba sahiplendirdi onu..

arkadaşlarıma sevgilerimi yolluyorum.

köpük
xxx

Aytaç Uysal

22.03.2007

Bu köşeye yazılarınızı göndermek için [email protected]

Gönüllü Köşesi

More in Gönüllü Köşesi

 • Yeni yüzyıl üniversitesi

  Yeni yüzyıl üniversitesi Eray öğretmen organizasyonu ile her çarşamba topluma hizmet dersi sosyal sorumluluk projeleri kapsamında gönüllü...

 • Gönüllüler

  Gönüllü olmak, işe yaradığını, faydalı olabildiğini hissetmek mükemmel bir duygu. Emekli iş arkadaşı Ayşil anne, TURi baba...

 • Zerdeçal Tozu

  Özlem annemiz bugun zerdeçal tozu aldı geldi. İnternetten de araştırmasını yapmış alternatif tıp tedavilerinde zerdeçal tozunu ile ilgili. Zerdeçal...

 • Minik gönüllü anne Ecem

  Kuzey oğlumuzun Minik annesi Ecem’den: Bizim serüvenimiz 14 şubat pazar günü Yedikule Hayvan Barınağında başladı. Arabanın kapısını...

 • Gönüllü Her işi yapar

  Gönüllü her işi yapar. Bugün ki gönüllülerimiz Üsküdar Üniversitesi Odiometri Bölümü öğrencileri , Aydın Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim...

 • Bebek kedi bakımı

  Bahar geldi. Çok yakında etraf bebek kedilerle dolacak. Gönül ister ki hepsi mutlu mesut annesi ile büyüsün...