Gönüllü Köşesi

“yedikule evimdir meral olcay ailemdir”

“yedikule evimdir meral olcay ailemdir”

Ben 2004 senesinden beri ilk zamanlar aralıklarla  son 2 senedir haftanın 6 günü ve günün 9 saati barınak fidoşşda ve Meral Olcay ın yanında geçiren(özelliklede bebeklerle ilgilenen  gönüllü annelerden ) biri olarak bir şeyler yazmak ihtiyacını hissettim.
Gönüllümüz Tolga Öztorun arkadaşımız çok güzel bir cümle söylemiş.”YEDİKULE EVİMDİR MERAL OLCAY AİLEMDİR
Hayvanlar için çok az insanın çaba gösterdiği bir ülkede ,ben Meral Olcay gibi bir insanın yanında olmakdan gurur duyuyorum.Ve  Tolga arkadaşımız gibi  aynı şeyleri hissediyorum.
Ben bu satırları yazarken evdeyimve saat sabah 11 dışarı soğuk,yağışlı,kış başlangıcı.
Bugün kendimi biraz kötü hissettiğim(Fidoşum melek oldu çünki iyi değilim) için geç gitmek istedim,ama biliyorum ki Meral Olcay şu an barınakda ve bu haftanın 7 günü böyle.
Bende gerçek gönüllü sıfatını hak eden bir insan olduğuma inanıyorum.
Gönüllü  olduğunuz zaman sosyal hayatınızdan fedakarlık edersiniz,ailenize ki bunun içinde kendi köpeğiniz de dahildir,onlara ayırmanız gereken zamandan çalarsınız,maddi olarak fedakarlık  yaparsınız(bulduğunuz her kuruşu bu hayvancıklar için ayırırsınız)ve en önemlisi  sağlığınızla yeteri kadar ilgilenmeyip ,sağlığınızdan da olursunuz.
Ama ben haftanın 1 günü de olsa barınağa gitmeme lüksüne sahibim çünki Meral Olcay orada ve hayvancıklar için çabalıyor,yani anneleri başında diye içim rahat.
Meral Olcay ın bu lüksü yok , o haftanın 7 günü 10-11 saatini barınakda  geçirip akşam da evde gene bu hayvancıklar için (web sitesini güncellemek ,sahiplenme başvurularını incelemek vb ) didinmeye devam ediyor

İnsanlar bunları düşünmeyip hep bir şey bulmaya çalışıyorlar anlayamıyorum, isterim ki Meral Olcay ı eleştirenler 1 haftasını veya 1 gününü o akşam gidene kadar onun yanında geçirip,o kadının küçücük bedeni ile bir gün içerisindeki koşuşturmasını,nelerle uğraştığına şahit olsun.
İnanın her baba yiğidin harcı değildir onun yaptıklarını yapmak.
Eksikler olmuyor mu  tabiiki oluyor ve gayet normal ama olanaklar içinde herkes(en başta Meral Annemiz )elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor.
Keşke imkanlar çok olsa da bütün köpekler için,bir yuva ve aile bulana kadar yaşayabilecekleri  1. sınıf bir tatil köyü gibi bir barınak yaratabilsek.
Yedikule gibi nüfusu yoğun olan  bir barınağın başında  Meral Olcay gibi bir insan olduğu için  bu hayvanlar çok şanslı..
İstanbulun  her yerinden köpek bırakmak için  yedikule aranır söyledikleri şey”gönlümüz rahat olacak,meral hn a güveniyoruz”oluyor.
Meral Olcay a bu kadar güveniyorken bu kocaman yürekli kadını  anlamsız yere üzmek günahtır diye düşünüyorum.
Netice olarak Tolga arkadaşım gibi ben de gururla söylüyorum”YEDİKULE EVİM MERAL OLCAY AİLEMDİR”
Sevgi ile kalın..
Sibel Molu.30 ekim 2009

Gönüllü Köşesi

More in Gönüllü Köşesi

 • Yeni yüzyıl üniversitesi

  Yeni yüzyıl üniversitesi Eray öğretmen organizasyonu ile her çarşamba topluma hizmet dersi sosyal sorumluluk projeleri kapsamında gönüllü...

 • Gönüllüler

  Gönüllü olmak, işe yaradığını, faydalı olabildiğini hissetmek mükemmel bir duygu. Emekli iş arkadaşı Ayşil anne, TURi baba...

 • Zerdeçal Tozu

  Özlem annemiz bugun zerdeçal tozu aldı geldi. İnternetten de araştırmasını yapmış alternatif tıp tedavilerinde zerdeçal tozunu ile ilgili. Zerdeçal...

 • Minik gönüllü anne Ecem

  Kuzey oğlumuzun Minik annesi Ecem’den: Bizim serüvenimiz 14 şubat pazar günü Yedikule Hayvan Barınağında başladı. Arabanın kapısını...

 • Gönüllü Her işi yapar

  Gönüllü her işi yapar. Bugün ki gönüllülerimiz Üsküdar Üniversitesi Odiometri Bölümü öğrencileri , Aydın Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim...

 • Bebek kedi bakımı

  Bahar geldi. Çok yakında etraf bebek kedilerle dolacak. Gönül ister ki hepsi mutlu mesut annesi ile büyüsün...