Hastalar

2 kol,arka bacak kırık destek bekliyoruz

2 kol,arka bacak kırık destek bekliyoruz

Silivrikapıda sokak köpeğine  hızla gelen araç çarpmış  ve kaçmış hiç durmamış hayvan yolun kenarında kan revan içinde çaresiz gözlerle bakınırken medet umuyor bana yardım edin der gibi  o sıra tedasüf yoldan arabası ile geçen vatandaş görüyor ve hemen arabasını kenara çekip barınağı arıyor.Hemen getirin dedik vatandaş  arabasının kirlenmesini kan içinde kalmasını bile göze alarak arabasına koyuyor ve barınağa getiriyor.Duyarlı arkadaşımızın adı Burçak .Burçak beye teşekkür ediyoruz.
İlk müdahalesini barnakta yaptık serum taktık 3 bacak kırık oldugunu gözle tespit ettik ama iç kanama riskine karşı 48 saat bekleme süresine girdik.İç kanama riskini atlatınca acil zeytinburnu veteriner kliniğe röntgen vb tetkikler için gönderdik.Röntgenleri çekildi durum felaket in ön 2 kolun biri  kırık diğeri çıkık ve ezik arka bacak kırık yan, felaket.Veteriner Hekim Murat Bey telefon açtı çok zor ve pahalı bir ameliyat olacak ve 3-4 saat sürecek çok iyi huylu bir hayvan ağrı eşiği düşük ağrı şokuna girebilme ihtimali var ne diyorsunuz ameliyatı yapalım mı yapmayalım mı diye sordu.Hiç düşünmeden bu halde yaşayamayacığına göre  riski göze alıyorum yapın ameliyatı dedim .Ameliyat  masraflar için de allah büyük sponsor ararız duyarlı dostlarımızdan katkıda bulunmalarını ve ilanı paylaşmalarını rica ederiz  ama hayvanı bu halde kendi kaderine bırakamayız diye düşündüm.Köpeğimizin ismini yaşar koymuş idim.Yaşamak istiyordu ,dünyaya gelen her canlı gibi :)İlk gün travmaya bağlı ateşi çıktığı için ameliyat olamadı :(  yaşar ın  dün tekrar  ateşi ölçüldü normal çıkınca akşam ameliyata alındı ameliyat 4 saat sürmüş sabah veteriner hekim murat bey müjdeyi verdi korktuğumuz olmadı her şey normal yemek yedi  dedi.İsmini SABIRLI koymuş veteriner amcası :)  gerçekden ona uygun bir isim olmuş :) Sabırlı kıızmız zeytinburnu veteriner kliniğinde kalıyor.Bilgi almak isteyen dostlarımız 0212 546 81 51  kliniği arayabilirler.
Sabırlı kızımızın ameliyat masraflarına sponsor arıyoruz ,katkıda bulunacak duyarlı dostlar arıyoruz.O kadar çok  hasta tedavi olan hayvanımız var ki :( desteklerinizle klinikde ki borçlarımız bir nebzede olsa hafifleyecektir.

http://www.fatihbelediyesiyedikulehayvanbarinagi.com/yardim-etmek-istiyorum/
http://www.yhdd.org.tr/bagis-yapin/

Hastalar

More in Hastalar

 • Minik yavru

  Ey insanımsı yaratıklar minik bir yavrudan ne istediniz! Bugün akşam üstü yolda çocukların elinde iple çekiştirilen karnı...

 • Gülhane de şiddet

  Gülhane parkında taciz ve şiddete maruz kalan köpeciğin ismi zeytin imiş. Zeytin nasıl diye soranı çok ama...

 • Mert artık yürüyor

  Sabırla koruk helva olur. Yüzde 1 bile şans olsa her tür tıp veya alternatif tıp tedaviyi denemek...

 • Paytak

  İleri derece raşitik ve koa hastası paytak oğlan tedaviye çok iyi cevap veriyor, Badiguardlık bile yapıyor. Çok...

 • Barınakta kedi olmaz

  Yağmur değil fırtına gibi hasta, kör, annesiz kediler geliyor. “Köpek barınağında kedi olmaz , seslerden strese giriyorlar”...

 • Bebek kediler

  3 bebek kedi. Göbek bağları bile üzerinde. Daha 1-2 günlükler. Acil süt anne arıyorlar.