Hastalar

5.kattan düşmüş sahipsiz fino

5.kattan düşmüş sahipsiz fino

ÇOCUKLAR YOLDA GEZERKEN AÇ SUSUZ HALSİZ HALDE DOLANAN BU KOPEĞİ GÖRÜNCE DAYANAMAMISLAR. AİLELERİ KIZAR DİYE EVE GÖTÜRMEK YERİNE KÖPEK BESLEYEN BİR ABİLERİNİN EVİNE GİTMİŞLER 3 KAFADAR.. KÖPEK YEMEK YIYIP SUYU İÇMİŞ SONRADA TERASTA OYNAMAYA BASLAMIS. TERASTA OYNARKEN 5. KATTAN AŞAGIYA DÜŞMÜŞ.. DURUMU AĞIR İÇ KANAMA RİSKİ YÜKSEK.. ÇOCUKLAR AMBULANSI,POLISI, BUYUKSEHIRI ARAMISLAR AMA DESTEK BULAMAMİŞLAR.ACİL HEMEN BARINAĞIMIZIN KLİNİK KISMINA YETİŞTİRDİM.VETERİNER HEKİMİMİZ AKŞAM SAATİ OLMASINA RAĞMEN  DAHA ÇIKMAMIŞ İDİ.
2 SAAT UĞRAŞ VERDİK OKSİJEN ,NEFES AÇICI İLAÇ  VERİLDİ ,TANSİYON VE ATEŞ SÜREKLİ ÖLÇÜLDÜ.SERUM TAKILDI KALP RİTM DÜZENLEYİCİ İLAÇLAR,KORTİZON VB İLK ACİL MÜDAHALELER YAPILDI.ÇOK HIZLI NEFES ALIYOR İDİ İLAÇLAR İLE KONTROL ALTINA ALINDI MONİTÖRLE KALP ATIŞI ,SOLUNUM VB İZLENDİ  UMUTLUYUM İNŞALLAH SABAH GELDİĞİMDE OFİSTE ONU AYAKTA GÖRÜRÜM .
İSMİNİ ŞANS KOYDUM .TABİİ HER ZAMANKİ GİBİ ÇOCUKLAR YARALI HAYVANI TEDAVİ ETTİRMEK İÇİN ÇALMADIK KAPI BIRAKMAMIŞLAR.FAKAT  BAŞVURDUKLARI  HER YER OLUMSUZ YANIT VERMİŞ VE  YEDİKULEYE GÖTÜRÜN DEMİŞ .BU TAVSİYELER BİZİ ZORA SOKUYOR  NEDEN Mİ ETİMİZ BUDUMUZ BELLİ GÖNÜLLÜ HİZMET VERİYORUZ DESTEKLERLE AYAKLARIMIZ ÜSTÜNDE DURMAK İÇİN ÇABALIYORUZ AMA DESTEK ÇOK ÇOK AZ KÖSTEK ÇOK ÇOK FAZLA :( HER HAYVAN BULAN YEDİKULEYE GETİRİYOR NEREYE KADAR DAYANABİLİRİZ Kİ BİR NOKTADA TÜKENECEĞİZ BU KADAR YÜK ALTINDA. SADECE YEDİKULE Mİ VAR BENCE HAKSIZLIK.AMA ACİL DURUMDA GELEN HAYVAN İÇİN DE GERİ GEÇİRMEK VİCDANEN MÜMKÜN OLMUYOR BEN YAPAMIYORUM .
SAAT 21.15 AKŞAMIN KARANLIĞI ÇÖKTÜ GÖK GÜRLÜYOR HAFİF SAĞNAK  YAĞMUR DA BAŞLADI VE RAMAZAN AYI NEDENİ İLE KURULAN SOFRALARDA HERKES İFTARINI AÇTI VE DİNLENMEYE ÇEKİLDİ. BEN DAHA ŞİMDİ BARINAKDAN ÇIKIP EVE GİDECEĞİM BU DA BENİM KADERİM  İŞTE NE DİYEYİM Kİ.
ŞANSLI KIZI SON BİR KEZ KONTROL EDİP ÇIKAYIM DEDİM OFİS KISMINA GEÇTİM YANINA GİTTİM  SESLENDİM ŞANSLI KIZ KEFENİ YIRTTIN GALİBA DEDİM :)  GÖZLERİNİ AÇTI BU İYİYE İŞARET ,BİLİNCİ YERİNDE ŞOKDAN ÇIKTI UMUDUM DAHA DA ARTTI :)
http://www.fatihbelediyesiyedikulehayvanbarinagi.com/yardim-etmek-istiyorum/

17TEMMUZ ÇARŞAMBA SAAT 09.00 SABAH İLK İŞ DOĞRUCA OFİSE GİDİP ŞANSLI KIZIN YAŞAYIP YAŞAMADIĞINA BAKMAK OLDU .ÇOK BÜYÜK MUTLULUK AYAK TA İDİ ŞANSLI YAŞIYORDU .YAŞAM SAVAŞINI KAZANDI YAŞ MAMALARI KAHVALTI OLARAK HAK ETTİ .

17 TEMMUZ ÇARŞAMBA SAAT 11.00  DETAYLI TETKİKLER YAPILMASI İÇİN ÇOCUĞUMUZU ÖZEL VETERİNER KLİNİĞİNE GÖNDERDİK. ÇEKİLEN RÖNTGENLER NETİCESİNDE ŞANS KIZIMIZIN BOYNUNUN VE BACAKLARININ KIRILMIŞ OLDUĞUNU ÖĞRENDİK. VETERİNER UYUTULMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ .BİLİNCİ AÇIK BENİ TANIYAN SU İÇEN GÖZLERİME YAŞAMAK İSTİYORUM DİYE BAKAN BİR CANLIYI NASIL UYUTUN DERİM BU MÜMKÜN DEĞİL.TABİİKİ KABUL ETMEDİM.TRAFİK KAZASINDA BOYNU KIRILAN İNSANLAR İÇİN NASIL ÇÖZÜM BULUNUYORSA AYNI BOYUNLUK GİBİ BİR ŞEYLE HAYVANIN BOYNUNU SABİT HALDE TUTAMAZMIYIZ BUNU DENEMEK İSTİYORUM DEDİM.EĞER HİÇ BOYNUNU KIPIRDATMADAN YATARSA DÜZELME ŞANSININ OLABİLECEĞİNİ SÖYLEDİ HEKİM ARKADAŞ. BU ŞANSTA BİZE YETER ŞİMDİ KENDİ İMKANLARIMIZ İLE BİR BOYUNLUK YAPTIK BOYNUNU KIPIRDATAMIYOR.TEDAVİ İÇİN REÇETE YAZILDI PREDNOL 250 MG AMP 1 HAFTA BOYUNCA KULLANACAĞIZ SONRA TEKRAR KLİNİĞE KONTROLA GÖNDERECEGİZ.UZUN SÜRE YATACAĞI İÇİN YATAK YARALARI AÇILMASIN DİYE ACİLEN HAVALI YATAĞA VE BOL MİKTARDA PÜRE MAMA İHTİYACIMIZ VAR AGZINI COK OYNATMADAN YUTABILMELİ..

http://www.tekerleklisandalyedunyasi.com/?urun-936-SPM-Variostyle-Anti-Dekubit-Yatak.html
http://www.tekerleklisandalyedunyasi.com/?urun-940-SPM-Viscolithe-Anti-Dekubit-Yatak.html
http://www.fatihbelediyesiyedikulehayvanbarinagi.com/yardim-etmek-istiyorum/
17 TEMMUZ SAAT 17.14 BETÜL ŞERMET ANNE ŞANS KIZ İÇİN YATAK SİPARİŞİ VERDİ ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ ŞANSLI ADINA BETÜL ANNE :)
18TEMMUZ PERŞEMBE SABAH GÜNE ÇOK İYİ BAŞLADIK ŞANSLININ GÖZLERİ DAHA CANLI BAKIYOR .KALİTELİ YAŞ MAMA AÇTIM YEDİ SUYUNU KENDİ İÇTİ.İLAÇLARI BİRAZDAN YAPILACAK.YAŞAMAK İSTİYOR

23 TEMMUZ SALI DÜN  KIZIMIZIN İLAÇLARI BİTTİ VE   BUGÜN KONTROL GÜNÜ İDİ MORALİ BOZULMASIN KORKMASIN DİYE KUCAĞIMA ALDIM BEN GÖTÜRDÜM KLİNİĞE VETERİNER HEKİM ARKADAŞ ŞAŞIRDI MÜTHİŞ DEĞİŞİME İNANAMIYORUM DEDİ :) SEVGİNİN YENEMİYECEĞİ BİR ŞEY VAR MI?2. TETKİKLER YAPILDI ÖN KOL VE ARKA KALÇA KIRIKLARI İÇİN  3 GÜN SONRA AMELİYATA GİRECEK KOLU VE BACAĞINA PİN TAKILACAK DUALARINIZ ŞANSLI İLE OLSUN

Hastalar

More in Hastalar

 • Minik yavru

  Ey insanımsı yaratıklar minik bir yavrudan ne istediniz! Bugün akşam üstü yolda çocukların elinde iple çekiştirilen karnı...

 • Gülhane de şiddet

  Gülhane parkında taciz ve şiddete maruz kalan köpeciğin ismi zeytin imiş. Zeytin nasıl diye soranı çok ama...

 • Mert artık yürüyor

  Sabırla koruk helva olur. Yüzde 1 bile şans olsa her tür tıp veya alternatif tıp tedaviyi denemek...

 • Paytak

  İleri derece raşitik ve koa hastası paytak oğlan tedaviye çok iyi cevap veriyor, Badiguardlık bile yapıyor. Çok...

 • Barınakta kedi olmaz

  Yağmur değil fırtına gibi hasta, kör, annesiz kediler geliyor. “Köpek barınağında kedi olmaz , seslerden strese giriyorlar”...

 • Bebek kediler

  3 bebek kedi. Göbek bağları bile üzerinde. Daha 1-2 günlükler. Acil süt anne arıyorlar.