Hastalar

başından araba çarpmış kedi yaşıyor

başından araba çarpmış kedi yaşıyor

Muratpaşa camii yakınında araba çarpmış kenarda ölümü bekleyen kediyi fark eden duyarlı hayvansever vatandaşın ihbarı sayesinde akşam saat 19.30 civarında araç organize edip kediyi aldırdık.Acil ilk müdahalesi ,serum takıldı,kan durdurucu,antibiotik vb ilaçları yapıldı.İç kanama riskini atlatırsa röntgen vb tetkikleri için kliniğe göndereceğiz.
http://www.fatihbelediyesiyedikulehayvanbarinagi.com/yardim-etmek-istiyorum/
Duyarlı  gazeteci Ali  Dere Beyin detaylı haberi:
ÇOCUKLAR TAŞLADI, BÜYÜKLER UMURSAMADI

Yönetmenimiz sayın Ali Dere, Akşam saatlerinde Aksaray semti, Muratpaşa Parkı´nda bir arkadaşını beklerken gözü, bir aracın çarparak başından ağır yaraladığı kediye ilişti… Kedi belli ki, 2 gün yemek de yememiş, sokaklarda sendeleyerek dolaşmıştı. Su içmek için sendeleyerek, 30 cm´lik havuza tırmanması ve ardından havuza düşecek kadar dengesi kalbolması vatandaşların da dikkatini çekti. Kimsenin ilgilenmediği kedi ölümle pençeleşiyordu…

BEYAZMASA VE FATİH BELEDİYESİ İMDADA YETİŞTİ 

Dere, İlk olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beyazmasa´yı arayarak yardım istedi. Beyazmasa´nın, telefonu Fatih Belediyesi´ne bağlaması ve Fatih Belediyesi´nin alınan ihbar üzerine harakete geçmesiyle birlikte kurtarma operasyonu da başladı.

Can çekişen kedi, son kuvvetini kullanarak kendini park halindeki belediye otobüslerinin altına attı. Vatandaşların yardımıyla bulunduğu yerden çıkartılarak kurucumuz Dere´nin bizzat müdahalesiyle bir koliye konarak belediye aracına teslim edildi.

Fatih Belediye yetkilileri, Yönetmenimiz sayın Ali Dere´yi arayarak; ´´kediye acil ilk müdahale yapıldığını, serum takıldığını, kan durdurucu antibiotik vb ilaçları yapıldığını, ayrıca iç kanama riskini atlatırsa röntgen vb tetkikleri için kliniğe götürüleceğini´´ bildirdiler.

İNSANLAR AÇLIKTAN ÖLÜYORLAR 

Açlıktan ölen insanların olduğu ülkemizde, yaralı ve aç hayvanların gözler önünde can çekişmesine olan ilgisizlik, insanlığın da can çekiştiğinin bir kanıtı olsa gerek…!”
12 temmuz.Kedi sabah yaşıyordu :) öldürmeyen allah öldürmüyor başındaki derin oyukdan bol miktarda iltihap boşaltıldı ,antibiotik ve serum verildi tedaviye devam .

 

 

Hastalar

More in Hastalar

 • Minik yavru

  Ey insanımsı yaratıklar minik bir yavrudan ne istediniz! Bugün akşam üstü yolda çocukların elinde iple çekiştirilen karnı...

 • Gülhane de şiddet

  Gülhane parkında taciz ve şiddete maruz kalan köpeciğin ismi zeytin imiş. Zeytin nasıl diye soranı çok ama...

 • Mert artık yürüyor

  Sabırla koruk helva olur. Yüzde 1 bile şans olsa her tür tıp veya alternatif tıp tedaviyi denemek...

 • Paytak

  İleri derece raşitik ve koa hastası paytak oğlan tedaviye çok iyi cevap veriyor, Badiguardlık bile yapıyor. Çok...

 • Barınakta kedi olmaz

  Yağmur değil fırtına gibi hasta, kör, annesiz kediler geliyor. “Köpek barınağında kedi olmaz , seslerden strese giriyorlar”...

 • Bebek kediler

  3 bebek kedi. Göbek bağları bile üzerinde. Daha 1-2 günlükler. Acil süt anne arıyorlar.