Hastalar

damar tümörü narin kız

damar tümörü narin kız

Collie melezi sokağa terk edilmişti 2 sene kadar önce barınağa geldi.Kısmeti çıkmadı yuva bulamadı çok korkak ,kendini koruyacak durumda olmadığı için sokağa salamadık barınak da kaldı.Geçen hafta ayağının çok şiş olduğunu gören koğuş görevlisi hemen narin kızı koğuşdan çıkartıp klinik kısmına getirdi.İlk müdahalesi yapılıp  ,şişliğin içindeki hematom boşaltıldı diren takıldı(hematom damardanveya damarlardan , çevresindeki dokulara kan sızması olayı)1 hafta kadar antibiotik tedavisine başlandı (cefadey 1gr amp )ama nafile hematom tekrarlıyordu ve antibiotik de fayda etmiyordu.Daha detaylı tetkikler için kliniğe gönderdik yapılan tetkilerde damar tümörü olduğu tespit edildi.
 Damar Tümörü: Hemanjioma Sünger gibi orta büyüklükte ve kılcal damar yumağı şeklinde dokular arasında meydana çıkan bir damar tümörü imiş. Bu tür kanser bazen  toplu iğne başı büyüklüğünde , bazen de narin kızda olduğu gibi iri bir  portakal büyüklüğüne kadar her çapta olabiliyormuş. Vücudun dış yüzeyinde ,bazen de iç organlarda görülebiliyormuş.Narin kız  için 1 hafta boyunca günde 1kez cefadey 1gr amp,kan kaybettiği için de kan iğnesi ferrum amp kullanılacak.Ayrıca  et,tavuk,yaş mama vb güçlü besinler yiyecekki güçlensin ve sonra maalesef kanser olan bacak kesilerek kanserin daha fazla ilerlemesi önlenecek.
Narin kızımız destek bekliyor nasıl mı:İlaç masraflarına,klinikdeki tetkikler vb masraflarına 1hafta sonra olacağı ameliyat masraflarına katkı şeklinde olabilir.
http://www.fatihbelediyesiyedikulehayvanbarinagi.com/yardim-etmek-istiyorum/

Hastalar

More in Hastalar

 • Minik yavru

  Ey insanımsı yaratıklar minik bir yavrudan ne istediniz! Bugün akşam üstü yolda çocukların elinde iple çekiştirilen karnı...

 • Gülhane de şiddet

  Gülhane parkında taciz ve şiddete maruz kalan köpeciğin ismi zeytin imiş. Zeytin nasıl diye soranı çok ama...

 • Mert artık yürüyor

  Sabırla koruk helva olur. Yüzde 1 bile şans olsa her tür tıp veya alternatif tıp tedaviyi denemek...

 • Paytak

  İleri derece raşitik ve koa hastası paytak oğlan tedaviye çok iyi cevap veriyor, Badiguardlık bile yapıyor. Çok...

 • Barınakta kedi olmaz

  Yağmur değil fırtına gibi hasta, kör, annesiz kediler geliyor. “Köpek barınağında kedi olmaz , seslerden strese giriyorlar”...

 • Bebek kediler

  3 bebek kedi. Göbek bağları bile üzerinde. Daha 1-2 günlükler. Acil süt anne arıyorlar.