Hastalar

Tren ve insan kurbanı Dogo

Tren ve insan kurbanı Dogo

1738948452743923_oBeyaz kız meğerse hamileimiş. anestesik ilaç ve antibiotik aldı, yavruları yaşamaz diye tahmin ediyorduk ama bizi şaşırttı yaşıyorlar ve Beyaz kız annelik yapıyor. Annecik tavuk çok seviyor lohusa hediyesi kızarmış tavuk , püre mama vb bekliyoruz.

Meğer se sahipli imiş beyaz kız. Kolu parçalanınca yalan söylenerek belediyeye aldırmışlar. Sebep ne olabilir diye düşünüyorum ; Masraf yapmak istemediler ve sakat kalacağını tahmin ettiler, ondan vazgeçtiler Baktılar yaşadı, iyileşti araya aracılar koyarak “hamile idi bebekler nasıl” diye sordurmaya başladılar.

Sormayın !!  aldığınız hayvanı iyi günde bak kötü günde at. Böyle vicdansızlık olur mu? Birde utanmadan “yavrular yaşıyor mu” diye sordur. Yavruların yaşam şansı o kadar antibiyotik ve narkoz ilaçlarından sonra çok zor ama anne elinden geleni yapıp besliyor bebelerini yaşadıkları kadar yaşarlar Onu da Allah bilir.

9 Şubat 2017

Trenin kolunu parçaladığı artık engelli olan kızımız Beyaz iyileşti yuva arıyor.

233139776465_o

28 Ocak 2017
679220405412945_oSanki oyuncak aldığınız veya sahiplendiğiniz her canlıya kedi veya köpek lütfen sahip çıkınBeyaz melek zavallı bir Dogo tren raylarına gitmiş ve kolunu tren biçmiş. Bize 3 gün sonra ulaştı ilgilenen kişinin gitmediği yer kalmamış yasak ırk olduğu için klinik hastane vb yerler biz sadece pansuman yaparız alamıyız demişler ve kol iyice enfekte olmuş. Yedikule sevgi evinde korumada artık tedavisine başlandı enfeksiyon kuruduktan sonra kol ampüte oldu.

Destekleriniz için www.yhdd.org.tr

Hastalar

More in Hastalar

 • Minik yavru

  Ey insanımsı yaratıklar minik bir yavrudan ne istediniz! Bugün akşam üstü yolda çocukların elinde iple çekiştirilen karnı...

 • Gülhane de şiddet

  Gülhane parkında taciz ve şiddete maruz kalan köpeciğin ismi zeytin imiş. Zeytin nasıl diye soranı çok ama...

 • Mert artık yürüyor

  Sabırla koruk helva olur. Yüzde 1 bile şans olsa her tür tıp veya alternatif tıp tedaviyi denemek...

 • Paytak

  İleri derece raşitik ve koa hastası paytak oğlan tedaviye çok iyi cevap veriyor, Badiguardlık bile yapıyor. Çok...

 • Barınakta kedi olmaz

  Yağmur değil fırtına gibi hasta, kör, annesiz kediler geliyor. “Köpek barınağında kedi olmaz , seslerden strese giriyorlar”...

 • Bebek kediler

  3 bebek kedi. Göbek bağları bile üzerinde. Daha 1-2 günlükler. Acil süt anne arıyorlar.