Gerçek Hikayeler

Paşa

Paşa

933451183958_nPaşa, sahibi tarafından taksi ile perişan halde getirilmişti barınağa. Bakımsız, tüyleri dökülmüş , uyuz , mantar, egzama her şey vardı. Yara içinde idi. Almak istemedik. “Saf kan golden, neden tedavi ettirmediniz bu halde bu hayvan” diye sorduğumuzda tedavi masrafı 3000tl civarında bizim de gücümüz yok dediler.

“Alırken para verdin hasta olunca barınağa bırakmak ne derece etik” deyince “alıcaksanız alın yoksa yeşillik bir yere bırakırım” cevabı aldık.

“Lanet olsun sizin vicdanınıza insanlığınıza sizde yaşlanın hastalanın sizi de darülaceze vb yerlere bırakır çocuklarınız inşallah” dedim.

Paşa ile göz göze geldik “beni kurtar bu insanlardan” diyordu sanki.

Tedaviye başladık , bu arada 1 ay sonra utanmadan “paşayı görmeye geldim” diye çıktı geldi sahibi . Tabii ki göstermedim “artık o senin değil barınağın paşa sı göremezsin” dedim.

Yaşlıydı ama çok sevimli ve güzeldi tedavi 3-4 ay kadar sürdü tüyleri geldi. Golden sahiplenmeye gelen aileyi gezdirirken paşa kulübede uyuyordu. çıktı kulübeden pati verdi kendini sevdirdi hemen arkasında başka bir golden vardı. o genç ti araf da kaldılar. Dedim ki “kimin ne kadar yaşayacağı belli olmaz , yaş sizin kararınızı etkilemesin .hangisini daha çok sevdi iseniz onu seçin mutlaka doğru kararı verirsiniz.” Tekrar gittiler ve paşayı seçtiler.

Paşa şimdi mutlu, evin sevgilisi ismi de Simba olmuş🙏
kimin kısmetinin ne zaman çıkacağı belli olmuyor simba ya talih kuşu kondu. Eski sahibin de çektiği çileyi, yeni sahiplerinin sevgisi ile unutacak. Darısı tüm yaşlı, genç, yavru, engelli patili dostlarımızın başına.

Gerçek Hikayeler

More in Gerçek Hikayeler

 • Lütfiye anne

  Lütfiye annenin 17 yıllık kedisi Melek olmuş. Acılarını hafifletmek için taksiye binip kedi satın almak üzere yola...

 • Şanslı

  İlginç bir yuvalanma hikayesi. Nimet anne, İstanbul’dan seferihisara taşındı. Ara ara İstanbul’a geliyor idi. Bu sefer geldiğinde...

 • Kuki

  Özgür bey Almanya da yaşıyormuş 6 ay önce tesadüfen İstanbul’da gezerken ,sokakta bir ev köpeği görüyor başıboş...

 • Yenikapı Miting alanındaki köpekler

  Gündüz fotoğrafları çekilen ve 168 paylaşımı olan Yenikapı miting alanındaki köpekler için yardım ilanına kimse gitmemiş. Barınak...

 • Pamuk

  6Bartınzede Pamuk kıza insan evlatlerından oluşan bir aileye yuvalandırdık. KISACA HİKAYESİ; Sözleşme ile sahiplendirdiğimiz aile Bartın’a tatile gidiyor...

 • Kuki

  Bazı hayvanlar çok kısmetlidir hemen yuva bulur ,ama önemli olan gittiği evde kalıcı olmasıdır. Kuki kız 3...