Gerçek Hikayeler

üç-beş in hikayesi

üç-beş in hikayesi

Şaka gibi bir hikaye.Gördüğünüz bir pazar çantası ,elinde bu  pazar çantası ile sabah erken saatte barınağa bir vatandaş geldi.
Donmasın dedi çantayı uzattı , acaba hayvanlar için sıcak bir yiyecek mi getirdi donmasın diyor diye düşündüm.Nedir bu dedim çantanın ağzıda kapalıydı.
Fifi dedi hani fifi köpekler var ya ondan, bizim sokaklarda dolanıyordu ben de acıdım donmasın bu soğuk havada diye sana getirdim .Ancak 3-5 gün yaşar çok yaşlı dedi.
Çantayı açtım evet sıfır numara bir terrier çok yaşlı hemen odaya aldım.Isıtıcının önüne  minder koyduk , odada onun gibi mağdur arkadaşlarından kanserli ve çok yaşlı sisi,felçli yağmur vardı ve kıskançlık yapmadan kavga etmeden tek minderi paylaştılar.
Fificiğin üşümesi geçti ısındı ,yaş mama kuru mama koyduk.
Çok açmış kuru mamayı yemeye çalıştı zorlandı yaş mamayı rahat yedi.
Baktım dişleri dökülmüş 3-5 dişi var.
Dedim  ki ona :) senin adın üç-beş olsun!şansın bol olsun!yolun açık olsun!seni yaşlı halinle kabul edecek bir annen olsun!
Evet dileğimiz oldu.3-5 geldikden 1 gün sonra kısmeti açıldı.Ve evine gitti son zamanını artık sokak da değil,bir evde yaşayacak.Duyarlı hareketinden dolayı Didem anneye çok teşekkür ediyor,örnek olsun diyoruz.
Yaşlı,muhtaç bir can a yuvasını açmak da tereddüt eden dostlar  için.

Gerçek Hikayeler

More in Gerçek Hikayeler

 • Lütfiye anne

  Lütfiye annenin 17 yıllık kedisi Melek olmuş. Acılarını hafifletmek için taksiye binip kedi satın almak üzere yola...

 • Şanslı

  İlginç bir yuvalanma hikayesi. Nimet anne, İstanbul’dan seferihisara taşındı. Ara ara İstanbul’a geliyor idi. Bu sefer geldiğinde...

 • Kuki

  Özgür bey Almanya da yaşıyormuş 6 ay önce tesadüfen İstanbul’da gezerken ,sokakta bir ev köpeği görüyor başıboş...

 • Yenikapı Miting alanındaki köpekler

  Gündüz fotoğrafları çekilen ve 168 paylaşımı olan Yenikapı miting alanındaki köpekler için yardım ilanına kimse gitmemiş. Barınak...

 • Pamuk

  6Bartınzede Pamuk kıza insan evlatlerından oluşan bir aileye yuvalandırdık. KISACA HİKAYESİ; Sözleşme ile sahiplendirdiğimiz aile Bartın’a tatile gidiyor...

 • Kuki

  Bazı hayvanlar çok kısmetlidir hemen yuva bulur ,ama önemli olan gittiği evde kalıcı olmasıdır. Kuki kız 3...