Gönüllü Köşesi

üzüm yuva buldu mektup var:)

üzüm yuva buldu mektup var:)

Merhaba Meral hanım,
 
öncelikle üzüm,u karamada üzümede pek tepki vermediği için ismini değiştirdik ve yeni ismine gerçektende dyarlılık gösterdi :)
Minikin yeni adı imhotep,eski mısır tanrılarından tabipler başı mimar alimler başı vs..bu isim ona çok yakıştı kendi gibi asil :))
 
İmhotep eve hemen uyum sağladı sağa sola bol bol ve tazikli işaret bırakarak..baştan korktuk naparız diye dur durak yok sürekli çiş yapma halinde,neden sonra kesti dışarı çıkarttık bol bol günde en az 7-8 kez çıkardık ve dışarı çiş yapılması gerektiğini anladı sanırım artık tek bir damla bile bırakmıyo evde:))
 
Bazen gece kapıyı tırmalıyor  inanın üşenmeden kim ayaklanabiliyosa kalkıp gezdiriyoruz,tekki alışsın ortama küsmesin bunalıma girmesin diye.
Beni dışarıda oldukça güçlü olduğu için çok zorluyor elimden kaçacak diye korkuyorum,ama gel oğlum deyip yön değiştirince hemen geliyor sanırım çok yakında tasmasız bile gezebilecek yanımızda okadar zekii benim aşkımm:))
 
evde mümkünse koltuklara alıştırmaya çalışıyoruz,çıkmasının yasak olduğunuda anlamak üzere bu nedenle önce koca kafasını kolumdan belime doğru ittiriyo yavaş yavaş ön patilerini kaldırıp koyuyor sonrada totosunu ani bir hamle ile kucağıma koyuyor:)) sanırım kucak köpeği olduğunu düşünüyor..çok sevgiye aç kalmış:((
 
Ben açıkcası hiç sormadım geçmişi hakkında bilgi varmı,nerde bulundu kim bıraktı yada?
Çünkü sokaklardan gelen bir yapısı yok eve çok çabuk uyum sağladı..buna çiş ve kaka yapmamada dahil..
 
Biz onu çok sevdik,akşam havuz başına gezmeye çıkarttık havuzu görünce bir fırladı dedim tamam yüzmeye gidiyor:))
sonra su içmemesi için (mikroplu olabilir ) geri çektik kenarda oturduk oynadık,gayet mutluydu herkezle iyi anlaşıyor sadece sitenin bir güvenlik görevlisine kafayı taktı..hırlayıp saldırıyor:))
Neden acaba??
 
Neyse ..Oğlumuz mutlu gözüküyor şimdilik veterinerinin dediklerini uyguluyoruz 1 hafta gözetimde tutuyoruz nelerden hoşlanıyor,nerelerini kaşıyor,kime hırlıyor  neyi sevmiyor vs..
 
İlk haberler bunlar,dilerim tüm köpişler birer yuva bulurar ve herkez petshoplara gitmeden bu miniklerin hikayelerini önce okuyup önceliği barınaktaki dostlara verirler tabikide peluş oyuncak almadıklarınında bilincinde olarak!
 
Size gelince Meral hanım..gerçektende Taktire şayan bir iş çıkartıyorsunuz orda tüm sevginizle..umarım karşılığınıda bol bol bulursunuz:)
 
Ekte resimlerde bulabilirsiniz:)
Resimleri peyder pey gönderiyorum çok büyük olduklarından tek mailde almıyor..
Sevgi ve saygılarımızla
 
Süreyya&Alican

Gönüllü Köşesi

More in Gönüllü Köşesi

 • Yeni yüzyıl üniversitesi

  Yeni yüzyıl üniversitesi Eray öğretmen organizasyonu ile her çarşamba topluma hizmet dersi sosyal sorumluluk projeleri kapsamında gönüllü...

 • Gönüllüler

  Gönüllü olmak, işe yaradığını, faydalı olabildiğini hissetmek mükemmel bir duygu. Emekli iş arkadaşı Ayşil anne, TURi baba...

 • Zerdeçal Tozu

  Özlem annemiz bugun zerdeçal tozu aldı geldi. İnternetten de araştırmasını yapmış alternatif tıp tedavilerinde zerdeçal tozunu ile ilgili. Zerdeçal...

 • Minik gönüllü anne Ecem

  Kuzey oğlumuzun Minik annesi Ecem’den: Bizim serüvenimiz 14 şubat pazar günü Yedikule Hayvan Barınağında başladı. Arabanın kapısını...

 • Gönüllü Her işi yapar

  Gönüllü her işi yapar. Bugün ki gönüllülerimiz Üsküdar Üniversitesi Odiometri Bölümü öğrencileri , Aydın Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim...

 • Bebek kedi bakımı

  Bahar geldi. Çok yakında etraf bebek kedilerle dolacak. Gönül ister ki hepsi mutlu mesut annesi ile büyüsün...