Barınak Günlüğü

Yunus

Yunus

Dün sahil yolunda orta refüj de yaralı halde iken kurtardığımız Yunus kız ı bugün kliniğe gönderdik röntgenleri çekildi hayati tehlikesi Yok kırık bacak için tedavi başlandı .Yunus kızın klinik masrafları için destek bekliyoruz.

25588195058782502_o

22 Aralık 2017
25157335972_oBir mucize daha. Yedikule nin hiç bir günü normal geçmez. Hep bir aksiyon vardır.

Bugün ki olay; Sahil yolunda bir köpeğe araba çarpıyor orta refüj çukura düşüyor. Olayı gören vatandaş xxx ihbar hattını arıyor ambulans gelsin diye ,sonrada az ilerde görevli polis ekip otosuna durumu bildiriyor . Olay sabah 10 gibi oluyor ,akşam saat 16 gibi ekip otosu sahil yolundan devriye için geçerken, bir bakıyorlar ki yaralı hayvan bu buz gibi havada aynı çukur da duruyor ve tir tir titriyormuş. Hemen barınağa geliyorlar ve bizden yardım istiyorlar .Biz şaşırıyoruz çünkü bizi kimse arayıp yaralı hayvan var demedi olayı gören vatandaşın bildirdiği kurum da gelmemiş ki hala hayvan çukurda .Hemen organizasyon yapıp polis arkadaşlarla bizim yemek toplama arabası ile sahil yoluna gidildi .Polis arkadaşlar araç ile yolu kesti ve yaralı hayvancağız biraz uğraştırsa da bizi (çünkü kırıkları var ve canı yanıyor ısırmaya çalışıyor )Alınarak barınağa getirildi hemen ilk müdahalesi yapıldı yarın kliniğe röntgen vb tetkikler için göndereceğiz . İsmini YUNUS koydum hayatını polis arkadaşlara borçlu. Duyarlı insanlarımızın sayısının artmasını diliyoruz. Demek ki öldürmeyen Allah öldürmüyor.

Bu olaydaki gördüğüm insan manzaraları;
*Vuran kaçan İNSAN
*Olayı gören yardım için kurumlara ihbar eden İNSAN
*İhbarı alan olay yerine gitmeyen İNSANLAR
*Yaralı hayvana yardım gelmediğini gören ekip aracı ile barınağa gelip birlikte kurtaralım hayvanı diyen İNSANLAR 
*Görevi olmadığı halde (profesyonel hayvan yakalama elemanı değil) buz gibi havada gönüllü olarak kurtarmaya giden Yedikule Barınak da çalışan İNSANLAR * Haberi yaptıktan sonra kurtardığımız için iyi dileklerini bildiren İNSANLAR *Klavye başında öyle de hayvan tutulur mu diye eleştiren İNSAN (hayvanın kırıkları var ve ısırıyor elde gönüllü hayvansever var yardım için giden kurtarıldığına şükretmek yerine kusur bulmak

Gördüğünüz gibi adına insan denen yaratılmış o kadar çeşit çeşit ki  insan hayvan fark etmez can taşıyan zor da olan her canlıya elimizden ne kadarı geliyorsa yardım etmeye çabalamak insan olmanın gereğidir benim düşüncelerim bunlar duyarlı insanların çoğalması temennisi ile emeği geçen ve geçecek olan (iç kanama riskini atlatırsa kırıkları için kliniğe göndereceğiz doğal olarak ameliyat masraflarına destek isteyeceğiz )tüm insanlara teşekkür ederim.

Barınak Günlüğü

More in Barınak Günlüğü

 • 2 adet Pincher

  Bu sabah barınağın sokağına surların dibine karton koli ile bırakılıp kaçılmış 2 adet Pincher . Tamamen Tesadüf...

 • Mert artık yürüyor

  Sabırla koruk helva olur. Yüzde 1 bile şans olsa her tür tıp veya alternatif tıp tedaviyi denemek...

 • 1000 lik

  Güne mutlu haberler ile başlayalım, 1000 lik oğlumuz yuva buldu. Hikayesini tekrar hatırlatalım ; 2 sene kadar...

 • Akrabalar

  Yedikule sevgi evinden patili dost vermişsek artık akraba olmuşuz demektir. Mine anne Yahya Baba ya ocak 2009...

 • Kutu içinde kediler

  Güne mutlu haberle başlayalım😜LOTO VE TOTO yuva buldu🙏❤️Burcu anne Fatih baba Eymen bebek Loto toto 5 kişilik...

 • Ponpon tavşan

  Bugün güzel şeyler olmaya devam ediyor. Ponpon tavşan yuva buldu. Pofuduk kardeşe arkadaş olarak gitti. Evinden mutluluk...