Ünlülerle Sohbet

Sertab Erener

Sertab Erener

Sevgili Yedikule Dostları,
Gönüllü muhabirimiz Tolga Öztorun bu ay sizler için, ünlü şarkıcı, çok tartışılan hayvansever ve Eurovision birincisi, Sertab Erener ile sohbet etti.

Bu ayki konuğumuz sayın Sertab Erener

>> Hani röportajlara klasik başlanır “Sertab Erener” kimdir? denir ya, öyle güzel bir konumdasınız ki değil Türkiye tüm Dünya sizi tanıyor. Bu nasıl bir duygu?

Gittiğim farklı ülkelerde sürekli beni tanıyıp konuşan insanlara rastlıyorum veya ummadığım bir anda radyoda şarkılarımdan birini dinliyorum. Gerek Türkiye, gerekse yurtdışında bu kadar sevgi ve ilgiyle kaşılaşmak tabiki çok güzel bir duygu, kim olsa mutlu olur bundan dolayı.

>> Demir Demirkan’la sadece müzikte değil inşaat sektöründe de oldukça başarılısınız. genel yapımcılık, müzik yapımcılığı ve halkla ilişkiler şirketleriniz olduğunu biliyoruz. Peki neden inşaat?

Demirkan Yatırım, Demir Demirkan’ın öncülüğünde ve fikri üzerine kurulan bir şirkettir, ben ise şirketin ortağıyım. Şirket ilk etapta gayrımenkul alım ve satım ile ilgile faaliyet göstermektedir, fakat ileride inşaat projelerimiz de olabilir. Bu sektörde hala oldukça yüksek bir potansiyel söz konusudur.

>> “Tanrılar Okulu” projesine neden ve nasıl dahil oldunuz ve proje şu anda hangi aşamada?

“Tanrılar Okulu” kitabını okuduktan sonra bir konferansta yazarı Prof. Stefano E. D’Anna ile tanışma fırsatım oldu ve daha sonraki İtalya seyahatimde tekrar görüştük ve bu görüşmeler esnasında, Türkiye’de European School of Economics ile birlikte eğitim alanında birşeyler yapma fikri doğdu. Fakat bir takım farklı nedenlerden dolayı projeyi devam ettirmemeye karar verdik.

>> Bazı sanatçılarımızın Eurovision hakkındaki yorumları biraz eleştirel oldu. Hatta amatörlerin katıldığı bir yarışma olarak değerlendirenler bile var. Sizin bu konudaki yorumlarınızı alabilir miyiz? Bu çok büyük bir başarıydı

Farklı bir şeyi başarmış olmak, insanlarda “O yapıyorsa ben de yapabilirim” düşüncesi oluşturuyor. Bu çok önemli birşey. Sanırım Eurovision’da ben bunu başarabildim. Bu noktada kendi alanımda yaptığım bir katkının varlığından söz edebilirim. Bundan sonrasında süreklilik sağlanırsa, başarı da beraberinde gelecektir. Özellikle Eurovision’daki başarıyı ben yarışmadan önce görmüştüm; fotoğrafı çekmiştim. Belki de inatçılığımla, tüm reddetmelere ve geri çekme tepkilerine karşı durabildim

>> Yapmaktan en keyif aldığınız şeyler nelerdir?

Tabiiki şarkı söylemek en çok keyif aldığım şeylerden biri. Bunun haricinde evimde sakin zaman geçirmekten çok keyif alırım

>> Hayatınızı paylaştığınız hayvanlarınızı bize anlatırmısınız?

Köpeğim Can 8 yaşında olağanüstü akıllı ve zeki bir Golden Retriever. Bir de kedim var, adı Fıstık. Fıstık sokak kedisiydi, Can bir kış günü arabamın altında buldu kediyi. Henüz çok ufaktı, annesi bırakmıştı, dolayısıyla alıp bakmasaydık muhtemelen yaşayamazdı.

>> Evsiz hayvanlar için sizce neler yapılmalı? ve siz neler yapıyorsunuz?

Yapılabilecek çok şey var tabiki. Fakat herşeyden önce insanların bilincinin artması gerekiyor. Çevremize ve evsiz hayvanlara karşı daha duyarlı olmayı, daha fazla sorumluluk üstlenmeyi öğrenmemiz gerekiyor. Kendim için konuşmak gerekirse, elimden geldiği kadar yardım etmeye calışıyorum, örneğin evsiz bir kediyi veterinere götürüp aşılarını yaptırmak veya ofisimizin önündeki sokak kedilerine mama vermek gibi. Zannedersem yaşlanınca Brigitte Bardot gibi olacağım

>> Yedikule Hayvan Barınağı’nı hiç ziyaret ettiniz mi?

Hayır, henüz ziyaret etme şansım olmadı. İnşallah en kısa zamanda fırsat bulurum.

>> Daha önce www.yedikulehayvanbariagi.com web sayfamızı ziyaret ettiniz mi? Sayfamız ile ilgili önerılerınız nelerdir? ve [email protected] e mail grubumuzu duydunuz mu? Mail grubumuza üye misiniz?

Duymamıştım fakat sonradan sitenizi ziyaret ettim ve çok başarılı ve geniş kapsamlı bir websitesi olduğunu düşünüyorum. Yapanların ve güncel tutanların ellerine sağlık. Bütün gerekli bilgilere sitenizden ulaşılıyor zaten

>> Kürk giyilmesi ve ticareti ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Bizimde desteklediğimiz bazı ” Kürke Hayır ” platformlarında sizinle ilgili sert eleştiriler oldu. Sanırım takip etmişsinizdir. Siz gerçekten kürk içeren tekstil ürünleri kullanıyormusunuz?

Burda çok büyük çıkarlar ve maddi beklentiler söz konusu ve ben kürk giyilmesini doğru bulmuyorum tabiki. Evdeki kürkler ise gerçek kürk değil, yurt dışından aldığım hakiki olmayan kürk ceket veya mantolar.

Barınağımızdaki 2000 minik dostum adına size sonsuz teşekkürlerimi sunarım. En kısa sürede sizi barınağımızda ağırlamak isteriz.

Ben teşekkür ederim. Sizlere de kolay gelsin.

Konuğumuz: Sertab Erener
Muhabirimiz: Tolga Öztorun

20/12/2006

Ünlülerle Sohbet

More in Ünlülerle Sohbet

 • Vatan Şaşmaz

  Yedikule ailesi olarak ,2007 senesinde ziyaretimize gelen, hayvansever dostumuz sevgili Vatan Şaşmaz’a allahtan rahmet acılı ailesine sabır...

 • Kafesler Boşalsın Tom Regan

  Sevgili Yedikule Ailesi ; Biliyorsunuz ” Ünlüler ile sohbet ” köşemizi yaklaşık 4 senedir keyifle hazırlıyorum, ancak...

 • Ross Ariffin… bir müzisyen…

  Sevgili Yedikule Hayvan Barınağı Dostları , 4 Ekim Dünya Hayvan Hakları Günü sebebi ile sizlere çok uzaktan...

 • Ünlüler ile Hoşsohbet : Cemal Gülaş

  Sevgili Yedikule Dostları , Bu ay ” Ünlüler ile Hoş sohbet ” köşemizin konuğu Türkiye’nin en alternatif...

 • Çağla Şıkel

  Sevgili Yedikule dostları , Bu ay “ Ünlüler ile Hoş sohbet “ köşemizin konuğu eğlenceli Türkiye’nin en...

 • Levent Üzümcü

  Sevgili Yedikule dostları , Bu ay “Ünlüler ile Hoş sohbet ” köşemizin konuğu eğlenceli bir adam …...